Miesięczne archiwum: Październik 2016

„Żółta środa”- goście z Hospicjum

W drugiej połowie października do  naszej placówki przyjechali niecodzienni goście

Koordynator Wolontariatu pani Teresa Krysztofiak oraz jedna z uczestniczek wolontariatu.

W placówce wraz z gośćmi wspominaliśmy nasze kwestowania – a minęło już  6 lat, jak wspólnie działamy , otrzymaliśmy wspaniałe podziękowania za zaangażowanie i udział w Akcji Pola Nadziei.

Pani koordynator poprowadziła też  prelekcje na temat idei i działania hospicjum. Od teorii przeszliśmy szybko do działań praktycznych -wychowankowie wraz z rodzicami  przystąpili do wspólnego sadzenia cebulek żonkili przed budynkiem świetlicy  - kwiatów symbolizujących kruchość życia i solidarność z osobami chorymi. Posadzone kwiaty, które przyszłą wiosną będą się budzić do życia przypomną wszystkim o znanej akcji o nazwie „POLA NADZIEI”.

Kwiat żonkila jest wyrazem naszej solidarności z terminalnie chorymi z Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Wiosna to czas finałowych działań , kwest, festynów i innych aktywności . My, jak co roku, wraz z wychowankami i ich rodzinami , kwestować będziemy  na terenie Gąsek.

Beata Korczyńska

Kierownik SPWD w Gąskach

Zajęcia artystyczno-plastyczne Aranżacje jesienne

„Jesień idzie…..a my w placówce mamy na to radę !” 

Od  28 września do  10 października realizowaliśmy  zajęcia artystyczno-plastyczne  - czyli wykonaliśmy  aranżacje  jesienne  z  owoców jesieni: kasztanów, żołędzi, buczyny , jarzębiny, szyszek , kolorowych liści, kory, mchów, kwiatów suchych. Do tego przedsięwzięcia zmobilizowaliśmy  rodziców, dziadków oraz dzieci.Zbiórka  owoców jesieni- ” wszystkiego , co nam  przyszło  do głowy” ,  do wystroju jesiennego w naszej świetlicy trwała kilka dni. Później już było wykonanie aranżacji jesiennych : kompozycji dyniowo-kwiatowych , aranżacji jesiennych na korze na talarkach drewnianych oraz w dyniach ozdobnych i kapeluszach z grupą młodszą i starszą w świetlicy oraz z chętnymi do współpracy rodzicami. Odbyło się komisyjne ocenianie wykonanych prac jesiennych przez pracowników GOPS,  a na koniec nasze dzieła były prezentowane  na zorganizowanej Wystawie w Publicznej Bibliotece w Mielnie.