Miesięczne archiwum: Maj 2014

WARSZTATY O ZDROWYM ODŻYWIANIU SIĘ – „DZIECI NIE JEDZĄ ŚMIECI”

W naszej świetlicy to już czwarte z rzędu warsztaty zrealizowane od tego roku. Obecne odbyły się pod hasłem „Zdrowego odżywiania się” czyli miała miejsce kontynuacja zajęć „Dzieci nie jedzą śmieci” zrealizowanych w czasie ferii zimowych.
Nasi wychowankowie pogłębiali wiadomości na temat zdrowego odżywiania się, dalej wyrabiali nawyk spożywania owoców, warzyw i nabiału i ograniczali spożywanie słodyczy. W czasie trwania zajęć zapoznaliśmy się z piramidą żywienia, były zabawy dydaktyczne „Jak żyć zdrowo- prawda czy fałsz”, robiliśmy też zielone kanapki oraz szaszłyki warzywno – owocowe.
W warsztatach dzielnie nas wspierał klub Malucha i Rodzica „Promyczek”. Dzieci z rodzicami wspólnie wykonały szaszłyki owocowe, kanapeczki i zwierzątka z jajek i pomidorów.
Zwieńczeniem zajęć był bankiet „Dzieci nie jedzą śmieci”, który otwierał jednocześnie oficjalnie Klub Malucha i Rodzica w Placówce.
Pani Wójt Gminy oraz pani Dyrektor GOPS odczytały wiersz Stanisława Karaszewskiego ” Dla każdego coś zdrowego”- „Mleko, jogurt, ser, maślanka ” to jest dzieci wyliczanka!- Po odczytaniu wiersza wychowankowie otrzymali jogurty, które zjedli z wielkim zapałem.
Podczas bankietu , odbyło się komisyjne rozstrzygnięcie konkursu ” W zdrowym ciele, zdrowy duch” i Pani Wójt Olga Roszak- Pezała, wręczyła nagrodę główną zwycięzcy naszego konkursu Piotrowi Dzwończyk. Oprócz zabawek w darowanym prezencie nie zabrakło, oczywiście zdrowych produktów żywieniowych.
Warsztaty „Zdrowego odżywiania się”- Dzieci nie jedzą śmieci, sfinansowane zostały dzięki partnerstwu Placówki z Klubem Sportowym Fala- Hen Gąski w ramach projektu „Przeciwdziałanie uzależnieniom społecznym i patologiom społecznym, poprzez zajęcia sportowe i profilaktyczne”.

Beata Korczyńska
Kierownik Placówki w Gąskach
CAM00849

CAM00873

IMG_0074

IMG_0082

IMG_0109

IMG_5162

IMG_5172

IMG_5225

IMG_5237