Miesięczne archiwum: Wrzesień 2013

Działo się w Gąskach! IV Wystawa Psów

IMGP5084 IMGP5099 IMGP5132 IMGP5143 IMGP5149 IMGP5151 IMGP5169 IMGP5174 IMGP5185 IMGP5191 IMGP5201 IMGP5286 IMGP5296 IMGP5317IMGP5310

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV Wystawa Psów w Gąskach

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego – świetlica socjoterapeutyczna „Promyk” w Gąskach przy udziale sponsorów oraz mieszkańców Gąsek, pożegnała wakacje Wystawą Psów, która odbyła się tu czwarty raz z rzędu.

Wystawa rozpoczęła się rozstrzygnięciem komisyjnym wraz z mieszkańcami Gąsek wakacyjnego konkursu plastycznego „Mój ukochany pies”. Na konkurs wpłynęło 21 prac.

Przewodniczącym komisji był nasz lokalny artysta Pan Jan Skolarczyk, członkami Panie: Anna Kowalczyk i Ewa Kopiec.

Dzieci z wielką radością przyjęły nagrody w postaci maskotek psów z kolekcji The Dog ,przybory szkolne za wykonane pracę. Wszyscy uczestnicy otrzymali też  zestaw coca-coli wraz z pokrowcami dzięki Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. w Koszalinie.

Do wystawy przystąpiło 9 psów, każdy z nich pod okiem właściciela brał udział w różnorakich konkurencjach. Ta wystawa miała wyjątkowy charakter w odróżnieniu od wcześniejszych a mianowicie uczestniczyły w niej rasy dość niespotykane przynajmniej w naszej miejscowości takie jak: komondor – należący do grupy psów pasterskich, biały owczarek szwajcarski, terier walijski- pies myśliwski, labrador retriver- maści czarnej, shih tzu należący do grupy psów do towarzystwa.

        Pani Monika Przyjemska prowadząca salon fryzjerski „Coco” w Koszalinie sfinansowała 16 maskotek z kolekcji The Dog dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego oraz przybory szkolne dla trzech zwycięzców konkursu oraz nagrody w formie kosmetyków, szamponów, odżywek, gryzaków, obróżek, ozdób psich i karmy dla psów dla uczestników oraz zwycięzców Wystawy Psów.

       W imieniu wychowawców i wychowanków dziękuję sponsorom wystawy za zaangażowanie i wkład finansowy.

Wszyscy wspaniale się bawili, każdy z uczestników wrócił do domu z suwenirem.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na kolejną wystawę w przyszłym roku.

Kierownik Placówki

Beata Korczyńska

Fot: Magdalena Gryz

Wakacje „Bliżej natury” – „To czas słuchania, odczuwania, oglądania, przeżywania i podziwiania”

IMGP5151 IMGP5146 IMGP4639 IMGP4535 IMGP4462 IMGP4341 IMGP2404 IMGP2387 IMG_6056 IMG_5917 IMG_5464 IMG_5458 IMG_5442 IMG_5351 DSC_0029 DSC_0024 DSC_0005 20130610914

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wakacje „Bliżej natury” –

„To czas słuchania, odczuwania, oglądania, przeżywania i podziwiania”

Pod takim hasłem przez całe wakacje trwały warsztaty tematyczne w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego – świetlicy socjoterapeutycznej „Promyk” w Gąskach.

W dzisiejszych czasach w dobie powszechnej komputeryzacji należy pokazać wychowankom korzyści płynące z obcowania z naturą.

Od czerwca do sierpnia mieliśmy bogatą ofertę zajęć rozwijających wyobraźnię, kreację, twórcze obserwowanie tego, co nas otacza, poczucie odpowiedzialności poprzez samodzielne, dokładne i rzetelne wywiązywanie się z podejmowanych zadań, szacunku do pracy swojej i innych.

Zakres warsztatów obejmowały zajęcia z profilaktyki, tańca, dogoterapii, ogrodnictwa, artystyczne w plenerze oraz przygodowe. Były skierowane do 30 wychowanków tej Placówki oraz dzieci i młodzieży przebywającej w tym okresie na terenie gminy Mielno.

Na warsztatach z profilaktyki wychowankowie zapoznali się z zadaniami służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa społecznego i sposobami szybkiego kontaktu z nimi w razie potrzeby oraz kształtowali nawyki związane z bezpieczeństwem w czasie wakacji. Zajęcia odbywały się w formie pogadanek, dram i scenek profilaktycznych.

Wychowankowie zostali wyposażeni w kamizelki, plecaki odblaskowe oraz breloczki na plecaki odblaskowe, puzzle i kolorowanki profilaktyczne. Wszystkie te nagrody otrzymali dzięki firmą Nord Glass oraz Energa S.A. oraz Stowarzyszeniu „Razem” z Koszalina.

Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy!

Podczas warsztatów ogrodniczych- „Skalniakowe  Gąskowe  zabawy  małe i duże” dzieci wykonały wraz z rodzicami projekt edukacyjny: uformowały skalniak, przygotowały  teren, ułożyły  kamienie,  asystowały i wykonywały lżejsze prace.

Dziadkowie, wychowawcy wraz z dziećmi zajęli się sadzeniem roślin na skalniaku i obsiewaniem przyplacówkowego ogródka.

Zrealizowany został też konkurs plastyczny ” Nasz świetlicowy- Gąskowy skalniak”, wychowankowie wykonali projekt świetlicowego skalniaka. Malowanie prac konkursowych odbywało się w plenerze.

Celem tych warsztatów było wzmacnianie więzi rodzinnych i świetlicowych.

 Projekt skalniaka- Mała architektura Gąskowa nie miałaby możliwości zaistnieć, gdyby nie pomoc techniczna pana Jana Wypych właściciela firmy Janpol z miejscowości Dworek. Dzięki jego bezpłatnej pomocy 8 ogromnych kamieni zostało przewiezionych i ułożonych przy Placówce.

Za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni i serdecznie dziękujemy Panu Janowi Wypych za wsparcie nas swoją pomocą oraz maszyną do prac ziemnych, bez, której to przedsięwzięcie byłoby wręcz niemożliwe.

Warsztaty taneczne- układy taneczne z wykorzystaniem kolorowych flag prowadzone były dla wychowanków przez okres całych wakacji. Tańce i wykonanie układów odbywały się w plenerze przy nagłośnieniu.

W czasie, gdy aura nam nie dopisała i padał przez kilka dni deszcz nasi wychowankowie dzielnie uczyli się pod okiem instruktora tajników mini golfa w pomieszczeniach placówki oraz wykonywali przy pomocy wychowawców albumy- zielniki z  ziołami naszych mieleńskich pól oraz malowali farbami na różnych tworzywach ekonaturę.

Jedną z atrakcyjnych nagród dla wszystkich aktywnych uczestników warsztatów wakacyjnych był wyjazd do Pizzy Hut w Koszalinie. Dla nas wychowawców była to forma podziękowań dzieciom, młodzieży, rodzicom za aktywne uczestnictwo w wakacyjnych zajęciach tematycznych.

Wakacje zakończyliśmy, jak co roku IV już Wystawą Psów przy udziale sponsorów oraz mieszkańców Gąsek. Rozstrzygnęliśmy komisyjnie wraz z mieszkańcami Gąsek konkurs plastyczny ” Mój ukochany pies”. Dzieci z wielką radością przyjęły nagrody w postaci maskotek psów z kolekcji The Dog oraz przybory szkolne za wykonane pracę.

W imieniu wychowawcy oraz wychowanków Placówki niezmiernie dziękujemy Pani Monice Przyjemskiej prowadzącej salon fryzjerski „Coco” za sponsoring 16 maskotek z kolekcji The Dog oraz nagród w formie kosmetyków, szamponów, odżywek, obróżek i karmy dla psów.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych zajęć wakacyjnych dla naszych wychowanków w formie wsparcia merytorycznego, finansowego i wkładu osobowościowego składam serdeczne podziękowania!!!

 

Beata Korczyńska

Kierownik Placówki w Gąskach