Miesięczne archiwum: Kwiecień 2013

Goście z Francji w Placówce w Gąskach

Goście z Francji w Placówce w Gąskach

24 kwietnia  naszą Placówkę odwiedzili goście z Francji. Dwójka chłopców z gminy Saint Yrieix przyjechała z wymiany miedzy rodzinami polsko- francuskimi.   Nasi wychowankowie wraz z chłopcami z Francji zagrali w grę edukacyjną o higienie osobistej , rozegrali też wspólnie mecz koszykówki. Gabin  Nouvet oraz  Noa Albert wraz z tłumaczem Sarą Szymańską jako członkowie komisji rozstrzygnęli konkurs plastyczny  ”Z higieną za pan brat” . Z pośród 16 prac konkursowych wybrali  3 zwycięzców oraz wyróżnili jedną z prac.  Korzystając z ich odwiedzin w świetlicy zaprosiliśmy gości  do naszej  Kampanii „Gmina Mielno czyta dzieciom”. Dzięki sprzyjającej nam pogodzie na kocach przed Placówką chłopcy przeczytali  fragmenty książki  Les Aventures De Tintin- Tintin Au Congo.  Po części edukacyjnej udaliśmy się do Placówki na skromny poczęstunek w postaci placuszków z jabłkami, które oczywiście bardzo im smakowały. Na zakończenie zrobiliśmy sobie  pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy naszych francuskich przyjaciół do nas za rok.

Cztery pory roku- Zima Warsztaty ” Ubierać się każdy może, jeden lepiej drugi gorzej” – jak ubierać się stosownie do pory roku

Cztery pory roku- Zima

Warsztaty ” Ubierać się każdy może, jeden lepiej drugi gorzej”

- jak ubierać się stosownie do pory roku

Na przełomie lutego i marca w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego- świetlicy Promyk  w Gąskach , jak co roku, rozpoczęły się tematyczne  warsztaty, trwające do wakacji. Pierwsze z nich,  nie licząc oczywiście warsztatów artystycznych przeprowadzonych podczas ferii zimowych, to warsztaty z edukacji zdrowotnej. Nasi wychowankowie,  w czasie ich trwania, wzbogacili wiedzę dotyczącą zmian atmosferycznych, rozwinęli umiejętności dobierania odzieży do odpowiedniej pory roku i części ciała. Zajęcia prowadzone były metodami poglądowymi oraz z wykorzystaniem pedagogiki zabawy. Dzieci  pracując w grupach projektowały „Zimowego chłopca i dziewczynkę”  , wykonując postaci z kartonu i nakładając na nie ubrania zimowe,  a pracując indywidualnie, wykonały projekt czapki i rękawiczek. Zrealizowany został też konkurs „Modny strój zimowy”, z 22 prac wyłoniono 4 zwycięzców i nagrodzono atrakcyjnymi podarunkami w formie plecaków, przyborów szkolnych i zabawek. Na zakończenie warsztatów ,odbył się multimedialny pokaz mody zimowej dla dzieci: Pokaz mody z dziećmi C&A na Fashion Show ,  każdy z wychowanków świetlicy otrzymał zestaw  zimowy: czapkę, szalik i rękawiczki. O przydatności warsztatów może świadczyć, chociażby fakt , że frekwencja w świetlicy w tym czasie była stu procentowa.